Meltem Bayazıt Tepeler

14 Ekim 2020 29 views 0

TUED Başkanı | ILEA Başkanı

Meltem Tepeler, 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesinden mezun olmuştur. 1992 yılında aynı üniversiteden master derecesini tamamlamış ve yine Boğaziçi Üniversitesi’nde  5 yıl doktora öğrencisi ave araştırma görevlisi olarak görev almıştır.

Tepeler, 1995 yılından beri, düğün ve davet sektörünün lider firmalarından KM Events’in Kurucu Başkanıdır. 2015 yılında  Dubai’de kurduğu ikinci firması KM Events Beyond Luxury ile uluslararası büyük projelere imza atmaktadır.

Meltem Bayazıt Tepeler , 2008-2014 yılları arasında YEPUD’un Kurucu Başkanı olmuş ve aynı dönemde Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’ndeki Etkinlik Yönetimi Sertifika Programının Kurulmasına,  ve yine YEPUD’un EUBEA ‘da ( European Best Event Awards) partnerlık elde etmesine öncülük etmiştir.

Meltem B. Tepeler, uluslararası EUBEA ( European Best Event Awards) yarışmasında   2011-2012 yıllarında jüri üyeliği yapmıştır.

Halen, dünyanın en büyük etkinlik derneği olan ILEA ( International Live Events Association)’nın  Türkiye Başkanı olan Tepeler,  ILEA Türkiye’nin de Kurucuları arasındadır.

2010 yılında  Doğan Kitap’dan birinci baskısı,2011 yılında  Remzi Kitabevi’ndne ise ikinci baskısı gerçekleşen ‘Düğünler ve İstanbul’  kitabının yazarıdır. ‘Düğünler ve İstanbul’ bugün halen Atatürk Kütüphanesine giren nadir kültür kitapları arasında yer almakta olup, halen Amazon da satışları devam etmektedir. Kitap ayrıca Fransa’da da , Potterton Books tarafından satışa sunulmuştur.

Meltem Bayazıt Tepeler, 2017 Nisan ayında, EWPC ( Exotic Wedding Planning Conference) Dubai’de Türkiye’den konuşmacı  olarak çağrılan tek Türk düğün planlamacısıdır. Aynı yıl , Hindistan Goa’da gerçekleşen EWPC ( Exotic Wedding Plannning Conference) de Konferansın danışma kuruluna seçilmiş ve yine konuşmacı olarak yer almıştır.

Meltem Bayazıt Tepeler, yine Haziran  2018 de , ICWF ( International Convention of  Wedding Fraternity) Konferansına yine konuşmacı olarak katılmıştır.

 Tepeler, Mart 2019 da Dubai’de  gerçekleşecek uluslararası  ‘WOW Events Middle East 2019’ yarışmasının jüri üyeliğine seçilmiştir. Yine Mart 2019 da ,Arabia Weddings Kuruluşu tarafından , Dubai’de  gerçekleşecek olan ‘Wedding Bonanza’ isimli Düğün Seminerinde konuşmacı olarak yer alacaktır.

Meltem Tepeler,Mart 2020 ‘de dünyanın en prestijli Dügün Endüstrisi Konferansı olan Engage Summit Dubai ’de Türkiye’yi konuşmacı olarak temsil etmiştir.

Meltem Bayazıt Tepeler , halen BÜYEM ( Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nde mesleki tecrübeleri ile ilgili dersler vermeye devam etmektedir.

Tepeler,  yıl gerçekleştirdiği , ’Sofralar Sergisi’ ile Geleneksel Türk Sofra Sanatına katkıda bulunmaya devam etmektedir.

 Meltem Tepeler, 2019 da kurulan TUED Türkiye Uluslararası Etkinlikler Derneği’nin Kurucu Başkanı olup halen görevine devam etmektedir

BENZER KONULAR
KATILIMCILAR 2021

Bekup Reklam

KATILIMCILAR 2021

BOSS EVENT MARKETING

KATILIMCILAR 2021

TT PRODUCTION

Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
Instagram